Ślubne - Forum - Weselne Strona Główna Ślubne - Forum - Weselne
Ślub i Wesele - Zorganizuj ten dzień z nam

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Na co warto jest zwrócić uwagę wybierając fotografa?

Poprzedni temat «» Następny temat
Na co warto jest zwrócić uwagę wybierając fotografa?
Autor Wiadomość
cyffoto

Wiek: 54
Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-07, 11:42   Na co warto jest zwrócić uwagę wybierając fotografa?

Witam. Chciałbym polecić Wam wszystkim ten artykuł: Fotografia ślubna Gdańsk - znajduje się tam kilka dobrych informacji na temat tego czym się kierować wybierając dobrego fotografa na nasz ślub. Myślę, że warto jest się z nimi zapoznać jeśli chcemy cieszyć się ciekawymi i profesjonalnymi zdjęciami.
Pozdrawiam.
 
 
     
drewienko 

Wiek: 38
Dołączył: 03 Lis 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-03, 14:19   

Ja szukajac fotografa patrzylem na kilka czynników
a) wykonane zdjęcia
b) wykonane realizacje / filmy
c) cena
d) opinie internetowe
e) profesjonalizm, wyglad strony itp

I powiem szczerze ze sie nie zawiodłem - ja wybrałem młodego chłopaka stad -zdjęcia ślubne kraków
_________________
uchwyty do mebli oraz okucia do meblowi - calkiem interesujacy prezent na wesele :)
 
 
     
lenagrabek

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 6
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2014-12-01, 15:32   

Na pewno warto wybrać fotografa, który w swoim portfolio prezentuje cały ślubny reportaż z jednego wydarzenia, a nie takiego co wybiera z danego ślubu jedynie 2,3 najlepsze ujęcia i to właśnie je umieszcza w portfolio.
_________________
Fotograf Dariusz Czepiel - Nasz fotograf na 2016r! :)
 
 
     
sylwia4012 

Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2015-02-07, 15:31   

Moim zdaniem ważne jest to, żeby fotograf potrafił uchwycić ten odpowiedni moment a zdjęcia w 100% oddawały atmosferę wydarzenia. Mnie np. podobają się zdjęcia tego Pana - http://bartcaban.pl/ . Przejrzałam jego galerię i jestem miło zaskoczona.
 
 
     
polinka 

Dołączyła: 09 Sty 2015
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-02-11, 15:31   

Dobrze jest obejrzeć sobie portfolio danego fotografa. Można też wybrać kogoś z polecenia :)
_________________
abcslubu.pl - portal ślubny
 
 
     
JacekB 

Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-03-15, 13:09   

Chyba najlepsza opcją jest właśnie fotograf z polecenia. Można się poprzednich klientów podpytać jak wypadła sama współpraca, sam dzień ślubu i najważniejsze to wykonane zdjęcia/film. Ja jeszcze zwracam uwagę na czas obecności na rynku. Przekłada się to na renomę. Obecnie każdy może kupić lustrzankę się podawać za fotografa, a to przecież nie taka prosta sprawa. Dodatkowo warto się spytać o odpowiedni papierek z kurii bo słyszałem o wyproszeniu fotografa przez proboszcza parafii za brak stosownego kursu.
 
 
     
JolaP 

Dołączyła: 26 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-03-26, 21:42   

Zdecydowanie najlepszy z polecenia, więc polecam :) fotograf ślubny Gdynia :) Pozdrawiam serdecznie!
_________________
fotograf ślubny Gdynia
 
 
     
Today.123 

Dołączyła: 30 Maj 2015
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-05-30, 08:52   

Po pierwsze, najpierw zobacz, czy estetyka w jakiej robi zdjęcia, Wam odpowiada. Potem cena, bo to też nie jest takie oczywiste. Fotograf z polecenia też jest dobrą opcją, bo ktoś, kto go poleca nie chce raczej reklamować swoim nazwiskiem czegoś, do czego nie jest przekonany.
_________________
digital24 pierwszym mym życzeniem jesteś Ty...
 
 
     
Ada123 

Dołączyła: 11 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-11, 10:20   

Przede wszystkim zobaczyć portfolio, bo zdjęcia mogą być wykonywane w różne konwencji. Warto też słuchać rekomendacji innych osób.
_________________
Fotografia ślubna Poznań na ten Najważniejszy Dzień!
 
 
     
nikolkaa 

Dołączyła: 08 Lis 2014
Posty: 56
Skąd: Poland
Wysłany: 2016-01-18, 09:51   

Moim zdaniem w pierwszej kolejności na portfolio. Zobacz może akurat ten fotograf będzie Ci się podobał i może znajdzie się też wolny termin...
 
 
     
klara28 

Wiek: 90
Dołączyła: 29 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-02-29, 17:52   

a co powiecie o tym portfolio - cykady.com - moim zdaniem fajne zdjęcia wychodzą w duecie fotograficznym
 
 
     
gosia5432 

Dołączyła: 19 Lis 2015
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2016-05-20, 06:10   

Zgodzę się z wypowiedzią drewienko. Dodałbym jeszcze pasję - tego nie widać bezpośrednio, ale widać po zdjęciach w galerii lub portfolio danego fotografa.
http://tomaszsadowski.pl/ - u niego zerknijcie - fotograf z Warszawy - stronę ma sygnowaną imieniem i nazwiskiem - co może świadczyć, że właśnie robi to z pasją.
 
 
     
Welon i Mucha
Welon i Mucha


Wiek: 54
Dołączył: 29 Lis 2016
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-11-29, 11:21   

Jeśli decydujecie się zarówno na fotografa, jak i na kamerzystę - warto, aby obie te usługi wykonywała jedna ekipa. Jest sporo zalet, zaczynając od tego, że znając się nie wchodzą sobie w drogę, aż po fakt, że ich praca jest zdecydowanie bardziej dyskretna i efektywna. Jeśli chcecie się przekonać, jak to wygląda w praktyce - wpadnijcie na naszą stronę: filmy weselne, lub w nasze linki z podpisu ;-)
_________________
Filmy ślubne w Poznaniu i Wielkopolsce- Welon i Mucha
Sprawdź nasz Facebook
Sprawdź nasz profil w Google+
 
 
     
bystryphoto 
bystryphoyo

Dołączył: 08 Gru 2020
Posty: 1
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2020-12-08, 00:53   

Warto zapewne poprzeglądac sobie jego portfolio jak i pełne reportaże ślubne na blogu. Zdjęcia ślubne muszą sie Wam podobać! :-)
_________________
jasiekbystrzonowski.pl
 
 
     
wojteczekx
wojtko

Wiek: 54
Dołączył: 07 Lut 2021
Posty: 4
Skąd: zamość
Wysłany: 2021-02-07, 12:04   

Tak , narzeczeńi zupełnie nie wiedzą na co zwrócić uwagę przy wyborze fotografa czy kamerzystę, Zwracają uwagę na niską cenę, Oglądają tylko zdjęcią wybrane przez fotografa a nie całe reportaże slubne 100 lub 400 fotografii. Moim zdaniem czynnikiem decydującym przy wyborze fotografa ewentualnie kamerzysty jest dorobek artystyczny potwierdzony i udokumentowany przez autorytety , Mogą to być jurorzy w konkursach fotograficznych lub też redaktorzy czasopism i alumów a tematyce fotograficznej, tutaj przykład
http://www.filmifoto.pl/o-mnie-wojciech-chudzik/

Na ten temat wyboru fotografa i filmowca kiedyś napisałem poradnik slubny pt. Jak wybrać fotografa slubnego i filmowca. poradnik znajduje śię pod linkiem : http://www.filmifoto.pl/f...rzalnych-chwil/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14