Ślubne - Forum - Weselne Strona Główna Ślubne - Forum - Weselne
Ślub i Wesele - Zorganizuj ten dzień z nam

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

przesądy które usłyszałam

Poprzedni temat «» Następny temat
przesądy które usłyszałam
Autor Wiadomość
gremlin 

Dołączyła: 07 Wrz 2008
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-08, 22:38   przesądy które usłyszałam

Najlepiej pobierać się w tych miesiącach, w nazwach których pojawia się litera "r": marzec, grudzień, wrzesień itp., za szczególnie dobry okres tradycyjnie uznawane są święta Bożego Narodzenia

Panna młoda w dniu ślubu powinna mieć na sobie:
coś niebieskiego (na ogół jest to podwiązka, która poza tym zapewnia potomstwo i wierność małżonka)
coś używanego (najprościej jest z biżuterią), co zapewnia lojalność najbliższych
coś pożyczonego (koniecznie od osoby, która jest szczęśliwa w małżeństwie), co zapewnia sympatię i dobre stosunki z nową rodziną
coś nowego (co jest gwarancją bogactwa
W buciku - grosik a pan młody pieniadze - pieniądze, które gwarantują dostatnie życie ja miałam w pantofelku

Idąc do ołtarza młoda para powinna się uśmiechać, bo taka będzie ich droga przez całe życie

Wróżba mówi, że ta osoba, która odchodząc od ołtarza, okręci swojego małżonka, będzie kierować także w małżeństwie (mąż mnie okręcił)

Najlepiej, aby pierwszą osobą składającą życzenia młodej parze był mężczyzna np. świadek u nas był to własnie świadek
Pan młody powinien przenieść świeżo upieczoną żonę przez próg

Nakrycie buta pana młodego rąbkiem sukni oznacza, że panna młoda będzie go trzymać po pantoflem.

Upadek obrączek nie wróży nic dobrego. Powinien je podnieść ksiądz!

Wsunięcie obrączki do końca palca panny młodej oznacza, że zostanie zdominowana w małżeństwie.
Ostatnio zmieniony przez admin 2009-09-27, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
ala_n 

Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 2
Wysłany: 2008-09-12, 00:56   

Czesc,
a ja slyszalam o takim przesadzie, ktory przestrzega przed tym, aby przyszla para mloda nie patrzyla na pare zaslubiona, ktora wychodzi wlasnie z kosciola przed ich wlasnym slubem.

Jednak nie wiem co sie dzieje, jak sie do tego nie zastosuje...?
Ja bede za opcja, ze wtedy jest w milosci wiecej radosci niz to wyobrazala sobie para nas poprzedzajaca:-)

A co...jak sie w krecac, to pozytywnie:-)

Pozdrawiam,
 
     
wport 

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 5
Skąd: google
Wysłany: 2009-02-16, 14:38   Miesiące z "R"

Śmiać mi się chce jak słyszę o tych miesiącach z literką "R". I najgorsze że ludzie się na to nabierają. Gram kilkadziesiąt wesel w roku. Statystyka jest taka, że średnio 2 wesela zaplanowane nie dochodzą do skutku, a jedno małżeństwo w następnym roku się rozpada.... i to bez względu w jakim miesiącu było zawarte.
Ludzie mamy 21 wiek, a wierzymy w takie bzdury.
Zróbcie sobie wesele w maju, kwietniu, listopadzie - będzie o wiele taniej, wiekszy wybór sali, zespołu itp.
Jak jeszcze zaoszczędzić na weselu - czytaj w poradniku "Jak obniżyć koszty wesela o 30%" na www.weseleportal.pl
_________________
www.weseleportal.pl
biuro@weseleportal.pl
 
 
     
Magda.Mała.Mi 


Dołączyła: 17 Paź 2009
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-18, 16:40   

ostatnio słyszałam, że panna młoda powinna sobie włożyć pieniążek do buta, żeby być niezależna finansowo :)
_________________
Magda Mała Mi
 
 
     
tagalog 


Dołączyła: 20 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-10-22, 17:46   

Lepiej, aby w dniu ślubu nie padało, bo wtedy wspólne życie takie zapłakane będzie. Chlip, szloch ;)
 
 
     
tagalog 


Dołączyła: 20 Paź 2009
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-10-22, 17:52   

Acha! I bez przymierzanek! Sukni ślubnej nie powinny przymierzać inne osoby.
 
 
     
mężatka2009 

Wiek: 37
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-21, 09:16   

Śmieszne są te przesądy,ja i mój mąż nie wierzymy w to i żyjemy szczęśliwie długi czas.
 
 
     
martusiaczek 
szczęśliwa..

Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 4
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2010-01-28, 15:21   

przesądów jest dużo i różnych , jakby każdy miał je wszystkie pamiętać i każdego przestrzegać obawiając się , ze w myśl przesądu coś będzi enie tak , to sluby by przerażały , a nie cieszyły.
Nie ma co martwić się na zapas, przecież to najpiękniejszy dzień w życiu.....
_________________
pozdrawiam
 
 
     
Monis 

Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-09-02, 20:13   

ja znam taki, że obrączki powinny być z tego samego materiału, co pierścionek zaręczynowy. a ten powinien mieć w sobie diament/brylant, bo te kamienie daje się osobie, którą się kocha i chce ochraniać :)
 
 
     
Izolda 

Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 20
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-09-07, 21:21   

Oj dziewczyny to nie jest sredniowiecze zeby wierzyc w zabobony i przesady. To tylko stare przesady ludowe ktore nie maja potwierdzenie w dzisiejszych czasach.
 
 
     
Monis 

Dołączyła: 01 Wrz 2010
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-10-21, 20:29   

ale czasem to świetna zabawa:3 taka mała kapka tradycji w świecie nowoczesności.
 
 
     
panna 

Dołączyła: 22 Wrz 2010
Posty: 83
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-10-29, 23:18   

A mi się przypomina przesąd związany z rosypywaniem pieniędzy, przed państwem młodym, żeby dobrze im się wiodło finansowo.
 
 
     
arteus
Per aspera ad astra

Wiek: 54
Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 16
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2012-06-11, 13:08   

Jeśli chodzi o zbieranie pieniędzy to ja słyszałem, że nie powinno się ich zbierać, bo później młodzi będą zbierać całe życie tylko drobne :-)
_________________
Najpiękniejsze Dekoracje ślubne na Twoją uroczystość
Serwis wentylacji Wrocław
 
 
     
airone 

Dołączyła: 17 Lut 2013
Posty: 3
Skąd: k-ce
Wysłany: 2013-02-17, 22:02   

ja nie wierze w przesady :P
 
 
     
paradise 

Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-13, 13:01   

Przesądów jest mnóstwo, to fakt...sa one bardzo zakorzenione w naszym społeczeństwie...i często wiele z nich praktykujemy nieświadomie i automatycznie każdego dnia: np. czarny kot przebeigający drogę, piątek 13-tego, nie witanie sie przez próg czy na krzyż...czy usmiech na widok kominiarza ;)
Może warto się zastanowić skąd one się wzięły i czemu tak naprawde mają służyć.. ja osobiście mam zamiar na slubie miec cos nowego, starego, pożyczonego i niebieskiego...bo czemu nie...:)
A sam slub mam w maju, czyli bez literki r, ale za to w czwa"r"tek :) tak dla odmiany...
 
 
     
Tagi: przesądy :: miesiące :: ślub
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 16