Ślubne - Forum - Weselne Strona Główna Ślubne - Forum - Weselne
Ślub i Wesele - Zorganizuj ten dzień z nam

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Tak Was oszukuja Zespoły,Restauracje ,dj ,Kamerzyści i fotog

Poprzedni temat «» Następny temat
Tak Was oszukuja Zespoły,Restauracje ,dj ,Kamerzyści i fotog
Autor Wiadomość
muzyk
muzyk

Wiek: 54
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2013-10-25, 18:52   Tak Was oszukuja Zespoły,Restauracje ,dj ,Kamerzyści i fotog

Szanowni Państwo Młodzi oraz klienci poszukujacy zespołu ,orkiestry czy kapeli na wesele.zabawe ,studniówke itp. impreze okolicznościowa.
Przede wszystkim sami poszukujcie zespołu ,ktory Wam sie podoba a nie pytajcie w Restauracji czy w lokalu gdzie bedzie Wasza impreza bo tam są układy i układziki!!! Właściciele takowych Restauracji maja układy z zespołami i te zespoły wcale ale to wcale nie sa najlepsze!!! Te zespoły płacą włascicielom Restauracji za to ze Ci ich polecają i od kazdego polecenie z podpisaną umowa płacą minimum 10% od kwoty za jaką podpisali umowe z Młodymi a wygląda to tak np :
Zespół 2 osobowy gra za 2000zł to własciciel bierze 10% to jest 200zł i to razy 4 weekendy jak poleca ten zespół to= 800zł
jak zespół liczy wiekszyskład np 3 osoby i bierze 3000zł to 10% to 300zł wiec sami Państwo policzcie jakie to są pieniążki ???
I takie układy funkcjonuja wszędzie w kazdej Restauracji a nawet na wiejskich salach bo osoby ,które zarzadzaja taka sala też mają swoje układy!!! Tak samo jest z fotografami i kamerzystami wiec policzcie ile własciciele Restauracji zarabiaja za jedna noc i w miesiacu lewych pieniażków???!!! Więc nie liczcie na to że Własciciel Restauracji poleci Wam naprawde dobry zespół i fajnie grający ! Będzie to zespół ,który płaci mu characz za to ze ten ich poleca .I nie prawdą jest to ze zespół dobrze gra bo ma napiety grafik! On ma poprostu Układ albo układy!!!!
Ale nikt Wam tego szczerze nie powie i nie przyzna sie do tego .
Wesela to dziś przemysł i biznes dla oszustów o cwaniaków ,wiele zespołów nie ma pojecia o graniu a wrec przeciwnie nie potrafia grać tylko puszcaja mp3 a ewentualnie jakas wokalistka coś pospiewa .
Jeśli piszę nieprawde niech sie wypowie zespół który ma zlecenia bez układów.Chetenie go posłucham .
Pozdrawiam ,Zniesmaczony tym wszystkim Muzyk.
 
 
     
Iwonka 

Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-11, 22:24   

Możliwe, że tak jest...ale nie nazywałabym tego cwaniactwem itp.

Sala poleca, młodzi nie muszą wybrać.

Co innego, jakby młodzi byli zmuszani do wyboru danego zespołu przy okazji zamawiania sali...ale w obecnych czasach przy tak dużej konkurencji sal weselnych, taka taktyka mogłaby się odbić mniejszą ilością zamówień na daną sale.

Inna sprawa to kontakty czysto towarzyskie...masz znajomych, to Cie oni polecają.
Jesteś toksyczną osobą, to Cie omijają...

Myślę także, że część zespołów proponując nawet 20% swojego zarobku,
i tak nie byłaby polecana, gdyby nie spełniała wymogów właścicieli sali.

W końcu wesele to całość, a zła opinia o zespole mogłaby sie przełożyć na opinię o sali.
 
 
     
muzyk
muzyk

Wiek: 54
Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2013-12-03, 21:57   

Iwonka napisał/a:
Możliwe, że tak jest...ale nie nazywałabym tego cwaniactwem itp.

Sala poleca, młodzi nie muszą wybrać.

Co innego, jakby młodzi byli zmuszani do wyboru danego zespołu przy okazji zamawiania sali...ale w obecnych czasach przy tak dużej konkurencji sal weselnych, taka taktyka mogłaby się odbić mniejszą ilością zamówień na daną sale.

Inna sprawa to kontakty czysto towarzyskie...masz znajomych, to Cie oni polecają.
Jesteś toksyczną osobą, to Cie omijają...

Myślę także, że część zespołów proponując nawet 20% swojego zarobku,
i tak nie byłaby polecana, gdyby nie spełniała wymogów właścicieli sali.

W końcu wesele to całość, a zła opinia o zespole mogłaby sie przełożyć na opinię o sali.




Perdzielisz głupoty!!!!! Jak ja jestem toksyczna osobą to dlaczego reszta zespółu nic mie złapie ,nie podpisze itd????!!!Mozę potrafisz odpowiedziec na takie pytanie??? Graja gorsze zespoły od nas o 100% i maja zlecenia ,bo miaja układy i znam to z doswiadczenia a nie tylko z tego zeby coś napiasc! Tak jak Ty
 
 
     
djdamsza 
DJ i Wodzirej

Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 7
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 2014-04-14, 08:03   

Temat ciekawy.
Rzeczywiście rozmawiałem z niejedną młodą parą, której na siłę próbowano wcisnąć jakiegoś DJ-a Maciusia. Był to np. znajomy szefa, syn, mąż kierowniczki. Reklamowani go jak mistrza świata. Jednak najgorsze co mnie spotkało to jednak firma cateringowa, która bardzo chciał robić pseudo kompleksową obsługę wesel. Rzeczona firma ze względu na to, że młoda para nie wybrała ich fotogram, ani ich DJ-a próbowali sabotować wesele. Większego szczytu chamstwa jak żyje nie widziałem.

Uważajcie na tzw. kompleksowa obsługę.
_________________
DJ NA WESELE
 
 
     
Iwonka 

Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-21, 19:32   

muzyk napisał/a:


Perdzielisz głupoty!!!!! Jak ja jestem toksyczna osobą to dlaczego reszta zespółu nic mie złapie ,nie podpisze itd????!!!Mozę potrafisz odpowiedziec na takie pytanie??? Graja gorsze zespoły od nas o 100% i maja zlecenia ,bo miaja układy i znam to z doswiadczenia a nie tylko z tego zeby coś napiasc! Tak jak Ty


Muzyk, nie napisałam, że jesteś toksyczną osoba.

Chciałam tylko zaznaczyć, że w układach biznesowych to jest normalne, że poleca się znajomych lub takich, których polecanie da jakieś korzyści.

(takie układy są jedynie nielegalne, gdy zamówienie realizowane byłoby z pieniędzy państwowych.)

Do puki Para Młoda nie jest do niczego zmuszana, a nie jest...bo zawsze może zrezygnowany z nachalnych zleceniodawców, to według mnie wszystko mieści się w standardzie.

Nie masz grania i wylewasz tutaj swoje frustracje, że świat sie sprzysięga przeciw Tobie.

A wystarczy pomyśleć tak jak Twoja konkurencja, zaprzyjaźnić sie z jakimiś właścicielami sal, iść z nimi na przysłowiowe piwo itp.

Gdy nie chcesz tego robić, to zainwestuj w reklamę, lub dobrego piarowca.
Ich reklamują właściciele sal itp, Ciebie niech reklamuje internet itp. i w sytuacji, gdy jak piszesz, jesteś 2 razy lepszy od konkurencji, to z pewnością ludzie to zauważą.

Iwonka
 
 
     
haliskaband

Wiek: 54
Dołączył: 17 Lip 2014
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-07-17, 16:47   

Trochę prawdy w tym jest co mówi @muzyk. Znam np. taką kapelę, która płaci czynsz za scenę na sali weselnej. I żeby wziąć kogoś innego trzeba zapłacić odstępne.
Z innej sali znowu zespół polecany to szwagier właściciela i aż ciężko się oprzeć, taką ma reklamę na sali :)
Tak samo prawda, że zespoły "odpalają działkę" za polecenie, również znam takie, tak samo jak kamerzystę i fotografa.

Ale jest jedno ale.:) Czy faktycznie to polecenia coś dają ? Czy ludzie wezmą w ciemno zespół, bo na sali go polecili ?

W to mi się nie chce wierzyć. W dzisiejszych czasach każdy sobie wejdzie w Google i poszuka zespołów weselnych i zobaczy jakie są różnice. I nikt kiepskiego zespołu z polecenia nie weźmie.
_________________
Haliśka Band - zespół na wesele i nie tylko.
Obejrzyj i posłuchaj nas - VIDEO
Posłuchaj nas - AUDIO
 
 
     
Tagi: wesele :: oprawa muzyczna na wesele
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 15