Ślubne - Forum - Weselne Strona Główna Ślubne - Forum - Weselne
Ślub i Wesele - Zorganizuj ten dzień z nam

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Jak poinformowac o tym fakcie, czyli o zaręczynach rodzinę ?

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak poinformowac o tym fakcie, czyli o zaręczynach rodzinę ?
Autor Wiadomość
Kasienka 

Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 7
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-04-10, 13:39   Jak poinformowac o tym fakcie, czyli o zaręczynach rodzinę ?

witam,
mam pewien problem. Jestem dosyć nieśmiała osóbka i od 3 lat nie powiedziałam nic rodzicom o moim partnerze.
Poznałam go jak wyjechałam na studia do Wrocławia. Nigdy nie zapraszałam go do siebie, bo wystarczyło mi, że spotykaliśmy się na miejscu, tam gdzie razem studiujemy.

Obecnie będę kończyła już te studia i przy okazji pojawił się temat zaręczyn.
Może nawet nie temat, tylko fakt, bo dostałam już pierścionek i powiedziałam "Tak", ale puki co wiem o tym tylko ja i mój kochany.
Wiem, że wybór partnera powinien być moją decyzja, ale jednocześnie chciałabym,
aby rodzice nie poczuli się jakoś źle, że tak ważne decyzje podejmuje za ich plecami.

Macie może jakieś sprawdzone sposoby na bezkonfliktowe rozwiązanie tej sprawy ?

Mogę teoretycznie zaczac przyjeżdżać z nim do domu i przedstawiać go jako chłopaka,
ale wtedy musiałabym naciągać prawdę, nie mówiąc nic o fakcie zaręczyn.

Kasia
_________________
Tak z ciekawości...
 
 
     
Bartek 

Dołączył: 15 Kwi 2013
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 2013-04-15, 00:46   

Faktycznie masz nie lada problem.

Czasami najlepszym wyjściem z sytuacji jest powiedzieć prawdę, szczególnie, gdy sama piszesz, że nie chcesz naciągać faktów.

Prawdę, to nie oznacza od razu wyskoczyć z informacja o zaręczynach,
ale przyznać się rodzicom do tego, że chciałabyś przyjechać do Ciebie (czyli Twoich rodziców) z chłopakiem.

Pewnie od razu padną pytania, jaki on jest, ile się znacie i gdzie sie poznaliście...więc wytłumaczysz, że tak naprawdę znasz go już dłuższy okres czasu.

Ale przez swoją nie nieśmiałość nie miałaś im odwagi tego powiedzieć, poza tym wolałaś wstrzymać się z tym do momentu, kiedy będziesz jego w 100% pewna, aby nie zaprzątać im głowy kimś, kto po miesiącu z niknie z Twojego życia.

- Teraz pewnie mama powie..."to skoro tak, to pewnie to już jest cos poważnego"

I już masz ułatwioną sytuacje, bo Mama z pewnością czuje juz klimat i wystarczy tylko potwierdzić jej domysły, mówiąc, że ma racje, że jest to ktos na poważnie.

A nawet bardziej niz poważnie, bo (jakis tam okres temu) dostałaś pierścionek zaręczynowy i przyjęłaś jego zaręczyny.

Pewnie teraz Mama się ucieszy i nawet nie będzie sie czepiała, ze tak długo zwlekałaś z ta informacją.

Życzę powodzenia:-)
Bartek
_________________
Czy to już pora na ślub ?
 
 
     
mark00 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 14
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-05-16, 13:56   

Jakaś kolacja, prosto z mostu trzeba to zakomunikować :) Powinni się ucieszyć jeśli znają osobiście drugą połówkę :)
_________________
Marek Różański
 
 
     
Olek 

Wiek: 41
Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-13, 17:49   

Kolacja jest najleszym pomysłem
 
 
     
iwonakrajka 

Wiek: 37
Dołączyła: 26 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-05-26, 12:44   

Moim zdaniem szczerze powiedziec bez krecenia przy fajnym obiedzie;0
 
 
     
zmuda88 


Dołączył: 17 Sie 2015
Posty: 5
Skąd: Płock
Wysłany: 2015-08-20, 14:35   

Szkoda, że nie mówiłaś im nic wcześniej, teraz byłoby łatwiej. Zaproś zainteresowanych na kolację i poinformuj ich :)
_________________
... filozofia jest tylko na tyle wartościowa, na ile można ją zastosować w codziennym życiu.
 
 
     
Arabelka 

Dołączyła: 22 Lut 2017
Posty: 10
Skąd: mazowsze
Wysłany: 2017-02-22, 15:58   

Ale to nie jest tak, że spotkają się na mieście. Autorka wyjechała do innego miasta, rodzice są gdzieś daleko i pewnie jedyną opcjhą jest przyjazd do nich i pewnie nocowanie w domu rodzinnym. A to się wiąże z tym, że musi wcześniej poinformować rodziców, że będzie dodatkowy gość. Czy przez telefon.
Kurcze, swoją drogą to jestem naprawdę w szoku, jak przez 3 lata można nie zająknąć się rodzinie o tym, że się z kimś spotyka, spedza czas i tworzy związek. Na pytania "kiedy sobie znajdziesz chłopaka, czy ktoś interesujący jest na studiach, czy spotykasz się z kimś" odpowiadałaś kłamiąc?

A jeśli masz naprawdę bardzo neutralne, wręcz chłodne relacje z rodziną, to nie powinnaś nawet się przejmować ich reakcją i podczas najbliższych odwiedzić poinformować, że bierzesz ślub. Jak w jakiejś komedii romantycznej :)
 
 
     
ani_janowska 

Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lut 2017
Posty: 4
Skąd: Lubin
Wysłany: 2017-02-28, 14:57   

Im szybciej im powiesz tym lepiej. Niemniej jednak chyba macie dość chłodne relacje skoro nigdy nie powiedziałaś rodzicom o swoim związku.
 
 
     
Tagi: zaręczyny
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 14