Ślubne - Forum - Weselne Strona Główna Ślubne - Forum - Weselne
Ślub i Wesele - Zorganizuj ten dzień z nam

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Mieszkanie na swoim

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszkanie na swoim
Autor Wiadomość
cyffoto

Wiek: 54
Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-24, 08:08   Mieszkanie na swoim

Witam ;) Myślicie, że po slubie lepiej jest zamieszkać na swoim czy może też z rodzicami? Pytanie mi się nasunęło ponieważ totalnie nie mogę się zdecydować .
Wyliczyłem sobie w tym miejscu, że posiadam zdolność kredytową, która pozwala mi na kupno mieszkania w większym mieście jednak nie wiem czy warto jest pakować się w takie zobowiązanie. Jakie macie zdanie na ten temat?
 
 
     
AdaLis 

Dołączyła: 25 Cze 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-29, 17:28   

My też się staramy o kredyt mieszkaniowy, ale jak na razie musimy trochę uzbierać na wkład własny.
 
 
     
sylwia4012 

Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: częstochowa
Wysłany: 2014-07-19, 06:50   dom czy mieszkanie?

witajcie!
jesteśmy po ślubie, musimy się przeprowadzić do Wrocławia i czas zadbać o swoje cztery kąty. Ja marzę o domku gdzieś na wsi, on natomiast, chce mieszkać bliżej miasta- z wygody, z lenistwa??może mysli przyszłościowo(nie musimy brać kredytu, nie będzie nas interesować żadna naprawa np.dachu no i później z dowozem dzieciaków do szkoły nie będzie problemu), znalazłam kilka ciekawych ofert, wynajmu i kupna mieszkań http://www.ihouse.pl/wroclaw/sprzedaz/mieszkanie w bardzo przystępnych cenach, ale teraz sama nie wiem, czy spełnić swoje marzenia? czy kupić większe mieszkanie w mieście? co Wy byście zrobili?
 
 
     
lessi334 


Dołączyła: 15 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2015-01-24, 13:47   

Witam :P Czy waszym zdaniem rekuperacja jest rzeczywiście tak skuteczna? Poszukuję jakiejś dobrej firmy, która się tym zajmuje. http://www.ventermo.pl/ ma całkiem fajną ofertę i zastanawiam się, czy by z nich nie skorzystać. Jakie jest Wasze zdanie o rekuperacji i tej firmie?
_________________
Ten, kto powiedział: żadna praca nie hańbi, na pewno nie znał ani jednego polityka
 
 
     
Nemuri88 


Dołączyła: 17 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-01-24, 15:29   

Hejo ;D Chciałbym w najbliższym czasie wynająć sobie mieszkanie i myślę nad szukaniem na własną rękę lub skorzystaniem z jakiejś agencji zajmującej się tym. Macie jakies doświadczenia w tej kwestii? Co jest według Was korzystniejsze? Znalazłem takie coś http://www.wielunski.eu/ i zastanawiam się, czy to jest dobra oferta. Proszę o poradę.
_________________
Przypadek jest najlepszym detektywem
 
 
     
MajkaD91 

Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-03-02, 11:51   

Nie korzystaj z agencji jak będzie wynajmował mieszkania, bo nieźle za to im zapłacisz :)
_________________
oczyszczenie organizmu
 
 
     
Madlene 


Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2015-04-19, 12:55   

Lepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Nie wyobrażam sobie mieszkać z dziewczyną u rodziców :D
_________________
Better keep the devil at the door than turn him out of the house.
 
 
     
ksiezniczkamia 

Dołączyła: 10 Lut 2016
Posty: 154
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-02-29, 00:20   

Moim zdaniem warto jest albo wynająć albo kupić własne mieszkanie. Niestety mieszkanie z rodzicami z reguły kończy się awanturami... Moja znajoma zdecydowała się na mieszkania żyrardów sprzedaż , bo powiedziała, że mieszkanie z teściami przysporzyło jej wielu kłopotów...
 
 
     
mendy 

Dołączyła: 30 Lis 2013
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-03-03, 11:26   

Jeśli byście urządzali biuro w domu to świetne meble oferuje nonameoffice - zobacz
 
 
     
crav76 


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 10
Skąd: Toruń
Wysłany: 2016-03-07, 09:37   

Słyszałem o nich. Nie zdarzyło mi się jednak kupować mebli w tym miejscu.
_________________
http://halluks.pl/
 
 
     
Michmicz 


Dołączył: 16 Mar 2016
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-03-24, 07:06   

Madlene napisał/a:
Lepiej zamieszkać we własnym mieszkaniu. Nie wyobrażam sobie mieszkać z dziewczyną u rodziców :D


Myślę, że każdy to wie. Współczuję tym, którzy muszą mieszkać z dziewczyną u rodziców.
_________________
Skrzypiące wrota wiszą długo.
 
 
     
nikofa 

Wiek: 40
Dołączyła: 01 Cze 2015
Posty: 8
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2016-03-29, 12:51   

Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mieli mieszkać z rodzicami po ślubie. Każdy potrzebuje swojego własnego miejsca, aby nie wchodzić sobie w drogę. Narazie wynajmujemy mieszkanie, ale jak trochę uzbieramy to planujemy rozejrzeć się za mieszkania Bydgoszcz.
 
 
     
dioli1 

Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 13
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-02-17, 18:57   

Nie wyobrażam sobie mieszkać z rodzicami po ślubie. Serio, to nie do ogarnięcia. Kredyt nie jest taką złą opcją, jak się ludziom wydaje. Trudniej go niestety dostać. Zastanówcie się, czy chcecie mieszkać w mieszkaniu czy może domu. Jeśli będziecie budować go z Cdevelopment, może okazać się, że cenowo bardziej opłaca się taka opcja. A w domu to zawsze więcej przestrzeni, w szczególności jeśli chcielibyście założyć rodzinę.
 
 
     
rukilos


Wiek: 54
Dołączył: 18 Lut 2017
Posty: 3
Skąd: Toruń
Wysłany: 2017-02-18, 14:52   

Dzięki wielkie za porady :) Na pewno mi się to przyda :)
_________________
Próbowałem więc osiągnąć stan tej samej niewinności, z jaką dzieci kochają swoich rodziców. Ale miłość do rodziców jest jedyną miłością, za którą człowiek nie odpowiada
 
 
     
kolorowa_woda 

Dołączyła: 20 Paź 2015
Posty: 15
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-02-20, 13:57   

Mieliśmy z mężem problemy z dostaniem kredytu - oboje na początku karier zawodowych i w sumie 4 lata zmuszeni bylismy do pomieszkiwania u teściów. Nie wpominam tego okresu zbyt dobrze. Niby 2 piętrowy budynek, ale prywatnosci zero - znajomych zaprosić nie idzie, bo teściowie sami nie chcą siedzieć na dole i się wpraszają przy okazji kontrolując co za element sprowadzamy im pod dach. W kwestii remontu, który z resztą wykonywaliśmy z mężem za własne fundusze też bardzo dużo mieli do powiedzenia, że zabudowa nie taka, fototapety w kuchni nie pasują, że my się wyprowadzimy kiedyś, a oni zostaną z takim źle urządzonym piętrem. Na szczęście po 4 latach udało się zdobyć kredyt na własne M do tego mniej więcej w tym samym okresie zaszłam w ciążę, wiec był bezbolesny i sensowny dla teściów argument, aby się wyprowadzić na swoje.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 15