Ślubne - Forum - Weselne Strona Główna Ślubne - Forum - Weselne
Ślub i Wesele - Zorganizuj ten dzień z nam

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

ZAiKS - opłata. KTO PŁACI i ILE! ??

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAiKS - opłata. KTO PŁACI i ILE! ??
Autor Wiadomość
tomamor 

Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: ZG
Wysłany: 2009-03-18, 23:38   ZAiKS - opłata. KTO PŁACI i ILE! ??

Hmmm
Jak to jest z tym ZAiKS`em na weselu??
Bo wyskoczył, niczym filip z konopi.
Jedni mi mówią, że płacimy my - para młoda. Jeśli my to ILE??? Gdzie?? Jak??
Inni, że płaci to zespół.

Wogóle to za co płacić? Przecież nie ma odtwarzanych oryginalnych nagrań.

A jeszcze gdzieś drążąc temat odkryłem, że podobno można zgłosić wesele jako imprezę rodzinną. Wtedy opłata jest mniejsza.

Proszę i dziękuję za wszelką pomoc.
 
 
     
CudowneWesele 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2009-03-19, 17:03   Re: ZAiKS - opłata. KTO PŁACI i ILE! ??

tomamor napisał/a:
Hmmm
Jak to jest z tym ZAiKS`em na weselu??


Witam,
Nie będę pisał złych rzeczy na ZAIKS...bo nie ma sensu się denerwować;)

Z tego co dowiedziałem się na jednym spotkaniu z reprezentantem z Zaiks,
to opłatę wnosi organizator imprezy.

W przypadku wesel - najczęściej za organizatorów uznaje się Państwo Młodych.
Oni to idą do Zaiks, podając tam dane typu: gdzie będzie dana impreza, ile gości itp.
następnie dokonują opłaty.
(Zaiks ma tabelkę z cennikiem,w którym to oplata uzależniona jest
od ilości zaproszonych gości)

Pozdrawiam,
Rafał

Ps. Ich cennik nie jest chyba niepodważalny, bo słyszałem, że da się z nimi wynegocjować znaczne rabaty:-)
_________________
www.CudowneWesele.pl
 
 
     
Konrado

Wiek: 50
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-02-03, 21:33   

Zawsze płaci organizator, w tym wypadku zazwyczaj młodzi.Z tego co wiem to młodzi w 99%nie uiszczają owej opłaty do Zaiksu(to nie zmienia faktu że to na Nich ciąży ten obowiązek).
_________________
Pozdrawiam serdecznie
---------------------------
Udane wesele
http://organizacja-wesel....krainawiedzy,1/
 
 
     
acustic
Jozef

Wiek: 50
Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-07-18, 17:03   ZAIKS

Moi drodzy opłatę ponosi oczywiście organizator imprezy ale nie są to młodzi , jeśli swoje wesele organizujecie w lokalu w świetle prawa organizatorem waszej imprezy jest właściciel lokalu , generalnie restauracje mają podpisaną stałą umowę z zaiksem , jedynym odstępstwem od tego jest sytuacja gdy wesele organizujecie w przysłowiowej
" remizie " wtedy wy opłacacie zaiks .Jeśli chodzi o imprezę rodzinną to nie stety tego się nie przeskoczy , jeśli zorganizujecie sobie spotkanie w domu to nie będziecie musieli płacić jednak jeśli jest to gdzieś na sali to nie stety .
_________________
Jozef
 
 
     
Prawnik1972
Prawnik

Wiek: 50
Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-27, 14:38   opłata Zaiks

Odtwarzanie muzyki na weselach, imieninach, imprezach firmowych itp. nie jest objęte opłatą dla ZAIKS, STOART itp. Art. 23. 1. 2. (32) ustawy mówi, że „Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego „ 2. „ Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.” Na weselach, imieninach itp. mamy do czynienia zatem właśnie z zakresem własnego użytku osobistego. Nasi goście to przecież właśnie rodzina (pokrewieństwo, powinowactwo) oraz przyjaciele, koledzy z pracy (stosunek towarzyski). Pomimo, że niektóre organizacje pobierające opłaty za publiczne odtwarzanie muzyki czasami próbują pobierać je również za organizowane wesela czy inne zamknięte imprezy towarzyskie to nie wynika to w żaden sposób z przepisów ustawy. Zatem - NIE DAJMY SIE NABIERAĆ !!! To jest akurat bezpłatne :-)
_________________
Prawnik
 
 
     
acustic
Jozef

Wiek: 50
Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 4
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2014-02-28, 10:25   

Witam , po nie kąt zgadzam się z poprzednim postem , tyle tylko że zaiks interpretuje przepisy na swoją korzyść , więc osoby typu kolega , koleżanka nie do końca wchodzą w składową ustawy , ale ta interpretacja mi się podoba!!!
_________________
Jozef
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 11