Ślubne - Forum - Weselne Strona Główna Ślubne - Forum - Weselne
Ślub i Wesele - Zorganizuj ten dzień z nam

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
Znalezionych wyników: 14
Ślubne - Forum - Weselne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: co z gośćmi?
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27700

PostForum: Lubelskie   Wysłany: 2014-05-29, 19:06   Temat: co z gośćmi?
Wypada mieć lokal razem z hotelem. Zwykle to organizatorzy wesela zapewniają gościom nocleg i tak samo transport.
  Temat: ŚLUBNY SAVOI-VIVRE
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 24157

PostForum: Formalności i sprawy organizacyjne   Wysłany: 2010-10-29, 14:41   Temat: ŚLUBNY SAVOI-VIVRE
panna, dlatego napisałem wcześniej, trzeba dokładnie rozplanować kto koło kogo, bo faktycznie może być niesmacznie przy stole.
  Temat: Zmiany w rozp. WE nr 561/2006 odn.przep.socj.przewoźników dr
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7939

PostForum: O czym nalezy pamiętać - Harmonogram dnia   Wysłany: 2010-10-29, 08:08   Temat: Zmiany w rozp. WE nr 561/2006 odn.przep.socj.przewoźników dr
panna napisał/a:
nie będą chcieli dusić się w autobusie

O jakim duszeniu piszesz? Podstawia się autobus klasy miedzynarodowej wygodny z klimą, ze wszystkim co potrzeba i tyle. No chyba ,że ktoś zamawia ,,dryndę'' typu autosan a9. Głupotą jest jechać własnym samochodem na wesele.
  Temat: ŚLUBNY SAVOI-VIVRE
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 24157

PostForum: Formalności i sprawy organizacyjne   Wysłany: 2010-10-22, 21:01   Temat: ŚLUBNY SAVOI-VIVRE
Ale jednak coraz częściej się widzi winietki na stołach. Oczywiście jest to sprawa natury delikatnej, i przed taką decyzją trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw.
  Temat: PODSTAWOWE ZASADY HIGIENY podczas organizacji przyjęć wesel.
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 30406

PostForum: O czym nalezy pamiętać - Harmonogram dnia   Wysłany: 2010-10-21, 21:07   Temat: PODSTAWOWE ZASADY HIGIENY podczas organizacji przyjęć wesel.
Monis napisał/a:
zatrucia pokarmowe są częste po weselach niestety...

Zależy w jakich miejscach są te wesela robione.
Tylko media jakoś niechętnie to nagłaśniają.
  Temat: Zmiany w rozp. WE nr 561/2006 odn.przep.socj.przewoźników dr
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7939

PostForum: O czym nalezy pamiętać - Harmonogram dnia   Wysłany: 2010-10-20, 09:08   Temat: Zmiany w rozp. WE nr 561/2006 odn.przep.socj.przewoźników dr
panna, Trochę nie masz racji, bo jak np masz 50 osób do przewiezienia, to chyba lepiej wychodzi przewóz zorganizowany jak 10 czy 12 samochodów, a potem jest nie raz tak,że pod danym lokalem nie ma gdzie zaparkować / bezpiecznie/, czasami i pod kościołem też nie ma parkingów, to tylko takie drobne rzeczy przytoczyłem. Piszesz o nie pijących kierowcach: powiem Ci tyle: gdyby tak zrobić łapankę w okolicy domu weselnego i sprawdzić na trzeźwość kierowców opuszczających wesela, to byłby niezły połów.
  Temat: REGULAMIN DLA FOTOGRAFÓW I KAMERZYSTÓW PODCZAS MSZY ŚW
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8548

PostForum: Formalności i sprawy organizacyjne   Wysłany: 2009-10-18, 19:13   Temat: REGULAMIN DLA FOTOGRAFÓW I KAMERZYSTÓW PODCZAS MSZY ŚW
3. Wskazania Komisji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski dotyczące fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii
Ponieważ dosyć często w czasie sprawowania liturgii pojawia się w kościele kilku, a nawet kilkunastu fotografów i operatorów kamer video, zjawisko to stało się poważnym problemem, wymagającym odpowiednich uregulowań ze strony Komisji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski oraz Diecezjalnych Komisji Liturgicznych odpowiedzialnych za powagę miejsca i godne celebrowanie liturgii.
Kierując się troską o świętość liturgii, a także miejsca jej sprawowania, Komisja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski (której Przewodniczącym jest Bp. Prof. Wacław Świerzawski) wydała 5 grudnia 1994 roku Wskazania dotyczące fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii. Mają one na celu "zagwarantowanie sacrum liturgii przez usunięcie z naszych kościołów wszelkich praktyk i zachowań utrudniających świadome, wewnętrzne i zewnętrzne, czynne, pobożne i owocne uczestnictwo w czynnościach liturgicznych" (nr 1).
Komisja ustaliła najważniejsze zasady odnoszące się do wykonywania swoich czynności przez operatorów kamer fotograficznych i video. Mają one chronić tak samo świętość liturgii, jak i jej uczestników. Dlatego jasno wskazuje się osoby, miejsce i sposób wykonywania przez nich zadań, tak aby nie przeszkadzać uczestnikom celebracji liturgicznej. Zawodowi fotografowie i operatorzy sprzętu audiowizualnego, jeśli chcą stale wykonywać swoje czynności w czasie liturgii "są obowiązani uprzednio ukończyć specjalny kurs, zorganizowany przez Diecezjalną Komisję ds. Liturgii oraz otrzymać pisemne upoważnienie miejscowej władzy diecezjalnej" (nr 9 a). Przed przystąpieniem do rejestrowania kamerą danej czynności liturgicznej mają obowiązek uzgodnić z proboszczem lub innym prezbiterem, który jej przewodniczy, miejsce i sposób wykonywania tych czynności (por. nr 9 b). Zawsze obowiązuje ich odpowiednie i godne ubranie (por. nr 9 c) oraz zakaz zajmowania miejsca w prezbiterium, czyli "w strefie przeznaczonej dla kapłana i osób pełniących posługi przy ołtarzu i ambonie" (nr 9 d). Przepisy liturgiczne nie przewidują funkcji fotografa lub kamerzysty! W czasie danej czynności liturgicznej może być dopuszczony do jej rejestrowania tylko jeden fotograf lub kamerzysta i winien on zajmować wyznaczone mu w kościele miejsce (por. nr 9 f). Zabronione jest również używanie dodatkowych źródeł oświetlenia (reflektory, halogeny itp., (por. nr 9 e). Jeśli fotografowie i operatorzy nie będą przestrzegać ustalonych przez Komisję zasad, duszpasterze w trosce o godne sprawowanie liturgii "powinni odmówić im prawa wykonywania w kościele tych czynności" (nr 10).
Podane we Wskazaniach zasady odnoszą się także do wszystkich amatorów, którzy pragną fotografować lub filmować czynności liturgiczne. Oni także "nie mogą samowolnie użytkować swego sprzętu w czasie sprawowanej liturgii" (nr 9 b), lecz powinni uzyskać na to zezwolenie przewodniczącego liturgii.
Ogłoszenie przez Komisję Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski omawianego dokumentu, z pewnością zostało różnie przyjęte zarówno przez fotografów i operatorów kamer video, jak i przez wielu wiernych. Należy oczekiwać, że większość świadomych uczestników liturgii wyraziło dla zawartych w nim wskazań pełną aprobatę i zrozumienie. Dla większości duszpasterzy Wskazania te są podstawą prawną do "uporządkowania" także tej dziedziny życia religijnego w parafii, zawsze jednak "z nieodzowną dyskrecją i kulturą, bez uciekania się do słów czy działań powodujących uprzedzenie czy zgorszenie" (nr 10). Zachowanie ducha powyższych Wskazań z pewnością przyczyni się bardziej pobożnego i godnego przeżywania celebracji liturgicznych w kościołach .
  Temat: Zmiany w rozp. WE nr 561/2006 odn.przep.socj.przewoźników dr
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7939

PostForum: O czym nalezy pamiętać - Harmonogram dnia   Wysłany: 2009-10-18, 19:08   Temat: Zmiany w rozp. WE nr 561/2006 odn.przep.socj.przewoźników dr
Temat dla tych, co organizują przewóz gości na większe odległości.
Zgodnie z wytycznymi Parlamentu Europejskiego dotyczącymi czasu pracy kierowców przewoźników drogowych- dotyczy to transportu zbiorowego- nastąpiły zmiany :
1.Dzienny czas pracy kierowcy nie może przekroczyć 9 godzin.
2. Czas pracy kierowcy zaczyna się od wyjazdu z bazy postojowej do całkowitego zakończenia usługi w czasie nie przekraczającym 9 godzin.
3.Podczas takiej podróży po okresie czasu pracy 4godz 30 minut musi nastąpić obowiązkowy postój min 45 minut.Można ten czas wykorzystać w I etapie podróży rozdzielając ten postój na 15 i 30 minut minimum. Dalsza jazda do zakończenia czasu pracy może trwać bez przerw. Dlatego też, jeżeli planujecie przewóz gości na wesele z dalszych rejonów Polski trzeba dokładnie zaplanować ten czas podróży i uzgodnić to z przewoźnikiem.
Firmy transportowe są bardzo często kontrolowane przez Inspekcję Transportu Drogowego, i najważnijszym punktem kontroli jest czas pracy kierowców. Sptrawdzane są tahometry, wykresówki i grafiki czasu pracy.W przypadku niedociągnięć przewoźnik może zapłacić karę w wysokości nawet do 50 tys zł.

Komentarz: ktoś może powie,że to sprawa przewoźnika.No może nie tak do końca, bo trasę i godzinę zbiórki gości tak trzeba zaplanować, aby obowiązkowe postoje nie spowodowały spóźnienia gości np na ślub kościelny. Gdy cały czas pracy kierowcy na planowanej trasie przekroczy 9 godzin, wówczas jedzie dwóch kierowców, co może również zaważyć na cenie usługi. Dlatego sprawę przewozu gości trzeba planować znacznie wcześnie i w sposób przemyślany. Na dalekie trasy żądać od przewoźnika podstawienia autobusu klasy komfort / klimatyzacja, barek, wc, szatnia, video/. Można także zaangażować przewodnika turystycznego, który podczas jazdy powie pasażerom o miejscach, przez które podróż się odbywa.
  Temat: PODSTAWOWE ZASADY HIGIENY podczas organizacji przyjęć wesel.
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 30406

PostForum: O czym nalezy pamiętać - Harmonogram dnia   Wysłany: 2009-10-18, 19:03   Temat: PODSTAWOWE ZASADY HIGIENY podczas organizacji przyjęć wesel.
PODSTAWOWE ZASADY HIGIENY,KTÓRE
POWINNY BYĆ PRZESTRZEGANE PRZY
ORGANIZACJI PRZYJĘĆ PRYWATNYCH
1.Wyeliminować wszystkie potrawy z dodatkiem surowych jaj
na przykład: serki na zimno,torty z kremami przygotowanymi
z surowych jaj,majonezy,tatar z jajkiem.Niedopuszczalne jest
stosowanie jaj stłuczek.
2.Jaja używane do potraw,ciast,klusek itp. dokładnie myć przed
wybiciem i wyparzać przez 10 sek. we wrzącej wodzie.
3.Dania garmażeryjne typu: sałatki jarzynowe,ryby w galarecie,
nóżki w galarecie,potrawy z mięs mielonych/pasztety,rolady,klops/
wyroby podrobowe bezpośrednio po przygotowaniu przechowywać
w lodówce.
4.Przechowywać surowe mięso,kurczaki i jaja w domowych lodówkach
na oddzielnych półkach izolując je od gotowych potraw poprzez
szczelne opakowanie.
5.Wszytkie potrawy przygotowywać wyłącznie ze świeżych surowców
wiadomego pochodzenia możliwie jak najkrócej przed przyjęciem.
/mięso wyłącznie badane weterynaryjnie/
6.Sprzęt i narzędzia używane do czyszczenia warzyw,ryb,podziału mię-
są kurcząt po zakończeniu tych czynności dokładnie umyć,wyparzyć
Sprzętu niewyparzonego nie wolno używać do porcjowania gotowych
wyrobów.j
7.Potrawy łatwo psujące się przygotowywać w ilościach odpowiadają-
cych liczbie gości,tak aby nie były one spożywane przez kilka dni.
8.Wszystkie potrawy łatwo psujące przechowywać wyłącznie w czys-
tych i sprawnych lodówkach w temp od 0 st. do +4 st.C
9.Przy przygotowywaniu przyjęcia przestrzegać skrupulatnie higieny
osobistej, sprzętu, urządzeń i pomieszczenia kuchni

OSOBY przygotowujące posiłki powinny często myć ręce,mieć zakryte
włosy,zabezpieczyć własną odzież czystym fartuchem roboczym.Potraw
nie mogą przygotowywać osoby chore zwłaszcza na choroby układu
pokarmowego.Osoby pracujące bezpośrednio z żywnością winny
legitymować się ważną książeczką zdrowia.
W pomieszczeniu kuchennym należy zachować czystość,nie gromadzić
odpadków,nie dopuszczać do przebywania zwierząt domowych
jak psy lub koty.

OPRACOWANIE: WSSE Lublin
  Temat: ŚLUBNY SAVOI-VIVRE
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 24157

PostForum: Formalności i sprawy organizacyjne   Wysłany: 2009-10-18, 19:00   Temat: ŚLUBNY SAVOI-VIVRE
ŚLUBNY SAVOIR-VIVRE
Ślub i wesele są wydarzeniami, przy których bardzo łatwo kogoś urazić. Dlatego należy pamiętać o zasadach dobrego wychowania, aby zarówno państwo młodzi, jak i rodzice, świadkowie i goście byli zadowoleni. Oto kilka zasad:
 Powinniście zorganizować wesele, które będzie odpowiadało możliwościom finansowym zarówno rodziny pana młodego, jak i panny młodej. Nie można jednej z rodzin zmuszać do zaciągania kredytu albo wydawania wszystkich oszczędności na wesele, które przekracza ich możliwości finansowe.
 Nie traktujcie propozycji drugiej rodziny jako fanaberii; być może wynikają one z pewnych tradycji rodzinnych? Należy bardzo delikatnie o to wypytać i ewentualnie spróbować delikatnie przedstawić swoje racje.
 Na pewno będzie bardzo dużo trudnych rozmów i wyborów. Państwo młodzi powinni ustalić między sobą, co jest dla nich najważniejsze i w tych sprawach nie ustępować, a w innych starać się dojść do kompromisu.
 Najpóźniej na dwa miesiące przed uroczystością, najlepiej podczas spotkania w eleganckiej restauracji albo podczas wystawnego obiadu u któregoś z Was w domu powinniście poprosić swoich świadków.
 Gości weselnych powinniście zaprosić osobiście najpóźniej na miesiąc przed dniem ceremonii zaślubin. Podczas zapraszania gości powinni być obydwoje narzeczeni.
 Jeśli zapraszacie gości mieszkających daleko, powinniście zapewnić im nocleg. Jeśli sami będą musieli za niego zapłacić należy ich wcześniej o tym powiadomić. Niedopuszczalna jest sytuacja, gdy goście rano dowiadują się, że muszą zapłacić za hotel. Można oczywiście ich ulokować u siebie w domu.
 Pan młody wraz z rodzicami (w osobnych samochodach) przyjeżdżają do domu panny młodej.
 Nie wypada się spóźnić na ślub kościelny. Niestety nic nie może być wytłumaczeniem, nawet przedłużająca się sesja zdjęciowa.
 Panna młoda jest tego dnia najważniejsza i dlatego żadna z kobiet będących gośćmi na weselu nie powinna mieć sukienki w takim kolorze jak ona. Najczęściej mówi się, że w tym wypadku biel jest zarezerwowana dla panny młodej.
 Państwo młodzi powinni dojechać do Sali weselnej jako ostatni. Witać ich powinni wszyscy goście weselni.
 Należy przygotować winietki na stoły – karteczki z imionami i nazwiskami gości, którzy mają siedzieć na danym miejscu. Rozplanowanie stołów powinno być przemyślane: zgodnie z rangą, pokrewieństwem lub wiekiem. Miejsca najdalej od gospodarzy są najmniej prestiżowe. Należy uważać, by nie posadzić obok siebie osób skłóconych ze sobą.
 Żadna strona rodziny (ani pana młodego ani panny młodej) nie powinna być w żaden sposób faworyzowana.
 Pierwszy toast powinien wznieść ojciec panny młodej witając nowego członka rodziny. Drugi toast jest wznoszony przez ojca pana młodego, który wita w rodzinie synową. Trzeci toast powinien wygłosić ktoś bliski państwu młodym, życząc im szczęścia.
 Pierwszy taniec należy tylko do młodej pary.
 Kolejne tańce państwo młodzi powinni zatańczy z ojcem, matką, drużbami oraz z teściami.
 Państwo młodzi powinni postarać się z każdym z gości zamienić chociaż słowo albo przynajmniej podejść do każdego stołu.
 Państwo młodzi, rodzice i świadkowie na weselu pełnią bardzo ważne funkcję, dlatego nie powinni przesadzać z ilością wypitego alkoholu.
 Goście często chcą zrobić sobie pamiątkę w postaci zdjęcia lub amatorskiego nagrania wideo. Winni spytać wcześniej młodą parę czy mogą to zrobić.
 Przy stole nie wypada prowadzić rozmów przez telefon komórkowy lub też wysyłać sms.
 Na ten szczególny dzień goście powinni być gustownie ubrani, a także obsługa wesela jak zespól muzyczny, fotograf, kamerzysta, kierowca samochodu młodej pary, kierowca autobusu i inni.
 Na koniec państwo młodzi powinni osobiście pożegnać wszystkich gości.
  Temat: ZOBACZ TO KONIECZNIE
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 11314

PostForum: Firmy na Twój Ślub i Wesele   Wysłany: 2009-10-16, 19:17   Temat: ZOBACZ TO KONIECZNIE
www.kameruni.com
I co Państwo na to ? Może lepiej nic nie mówić- ktoś powiedział,że mowa jest srebrem a milczenie złotem, ale mimo wszystko proszę o komentarze do tego co zobaczyliście na tym portalu.
  Temat: TARGI ŚLUBNE W LUBLINIE
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7735

PostForum: Targi Ślubne   Wysłany: 2009-10-16, 19:14   Temat: TARGI ŚLUBNE W LUBLINIE
Lubelskie Targi Ślubne odbędą się w dniach 5 i 6 grudnia 2009 rw hali Międzynarodowych Targów Lubelskich na terenie tzw Parku Ludowego niedaleko dworca PKP.Jest b.duzy parking, dobra komunikacja MPK.
  Temat: STUDIO NAGRAŃ FILMOWYCH
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8509

PostForum: Wideofilmowanie   Wysłany: 2009-10-16, 19:07   Temat: STUDIO NAGRAŃ FILMOWYCH
przenoszę wyżej
  Temat: STUDIO NAGRAŃ FILMOWYCH
WIDEOFILM

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8509

PostForum: Wideofilmowanie   Wysłany: 2008-02-19, 22:52   Temat: STUDIO NAGRAŃ FILMOWYCH
Zapraszam poprzez moją stronę http://www.wideofilm.lublin.of.pl
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 16